هزینه تحصیل در دانشگاه باشکنت ترکیه + پذیرش تضمینی 1403

دانشگاه باشکنت ترکیه

امروزه دانشگاه‌ها تاثیر بسیار مهمی در توسعه جامعه دارند.انتخاب یک دانشگاه خوب و معتبر برای ادامه ی تحصیل،نقش پر رنگی را در برگزیدن رشته های مناسب و رسیدن به موفقیت افراد ایفا می کند.دانشگاه باشکنت آنکارا در بین دانشگاه‌های ترکیه و دیگر کشورها جایگاه ممتازی را به خود اختصاص داده است.

این دانشگاه در سال 1994 تاسیس شده و یکی از برترین موسسات آموزشی در کشور ترکیه می‌باشد. دانشگاه باشکنت به عنوان یکی از دانشگاه‌های آموزشی و تحقیقاتی در ترکیه شناخته شده است. این دانشگاه با توجه به استانداردهای بین المللی در حوزه آموزش و پرورش، برنامه‌های گسترده ای را در زمینه‌های مختلف ارائه می‌دهد.

در واقع در این دانشگاه به دانشجویان فرصتی عالی می‌دهد تا از برنامه‌های پژوهشی و تحصیلی با کیفیت بسیار بالا به خوبی استفاده کنند. همینطور همکاری دانشگاه باشکنت با دانشگاه‌های بین المللی فرصت‌های بیشتری را در اختیار دانشجویان خارجی قرار می‌دهد. در این مقاله قصد داریم به بررسی هزینه تحصیل در دانشگاه باشکنت ترکیه بپردازیم.

تحصیل در دانشگاه باشکنت ترکیه

رتبه و رنکینگ دانشگاه باشکنت

اولین دانشگاهی که جایزه کیفیت آموزش طلا را دریافت کرده است دانشگاه باشکنت است که در بین 50 دانشگاه برتر ترکیه قرار دارد. این دانشگاه دارای رنکینگ جهانی می‌باشد. به خصوص در رشته‌های مرتبط با پزشکی. در واقع دانشگاه باشکنت پیشرفت‌های زیادی را کسب کرده است که در نوع خود حائز اهمیت می‌باشد. این دانشگاه عضو برنامه مبادله دانشجویان راسموس را با بیش از 200 دانشگاه در سرتاسر جهان می‌باشد که با استفاده از این بورسیه تمامی دانشجویان برتر این دانشگاه می‌توانند در پایان سال دوم تحصیلی به مدت 1 سال در یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور کانادا، آمریکا و عضو اتحادیه اروپا تجربه تحصیلی خوبی را کسب بنمایید.

شرایط و نحوه پذیرش دانشگاه باشکنت

  1. با شرکت در آزمون یوس دانشجویان باید حداقل نمره 40 را از 100 را دریافت کنند.
  2. با استفاده از نمره آزمون بین المللی SAT برای درخواست پذیرش باید حداقل نمره 1000 از 1600 را دریافت کنید.
  3. داشتن مدال طلا، نقره یا برنز از المپیادهای علمی بین المللی توسط شورای تحقیقات علمی و فناوری ترکیه به رسمیت شناخته شده است.
  4. درخواست پذیرش با نمره دیپلم

یکی از نکات قابل توجه این است با داشتن حداقل های مورد نیاز دانشگاه باشکنت، پذیرش شما با توجه به رقابت‌های زیادی که بین متقاضیان وجود دارد تضمین نمی‌شوند و اینکه با اقدام به دریافت پذیرش به صورت موسساتی که نماینده دانشگاه هستند فرآیند پذیرش را برای شما آسان تر و تضمین می‌کند.

تمام داوطلبان ایرانی برای قبول شدن در رشته پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه باشکنت باید دارای شرایط معدل مناسب و همینطور سن مناسب باشند. به همین علت اگر دارای شرایط سنی کمتر از 25 سال و معدل دیپلم حداقل 18 هستید، با کسب امتیاز 450 از 500 نمره کل آزمون  TRYOSمی‌توانید موفق به دو رشته پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه باشکنت شوید. برای قبولی رشته‌های دندانپزشکی و پزشکی این دانشگاه از طریق آزمون SAT باید با کسب نمره حداقل  1550 از 1600 می‌توانید درخواست دهید.

هزینه تحصیل در دانشگاه باشکنت ترکیه

می‌توان گفت که دانشگاه باشکنت شهریه ثابتی ندارد و مقدار آن به عوامل زیادی مانند نوع برنامه تحصیلی، نوع دوره تحصیلی (بصورت پاره وقت و تمام وقت )، وضعیت دانشجو (داخلی و خارجی) و سطح تحصیلات (کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری) بستگی دارد. علاوه بر اینها شرایط مالی عمومی، سیاست‌های دانشگاه می‌تواند تاثیرگذار باشد.

شهریه دانشگاه های ترکیه

دانشکده

شهریه

دانشکده پزشکی

140000 لیر

دانشکده دندانپزشکی

140000 لیر

دانشکده داروسازی

120000 لیر

دانشکده مهندسی

105000 لیر

دانشکده طراحی و هنر

105000 لیر

دانشکده حقوق

105000 لیر

دانشکده علوم و ادبیات

98000 لیر

دانشکده آموزش

98000 لیر

دانشکده علوم و اقتصاد

98000 لیر

دانشکده ارتباطات

98000 لیر

مدارک مورد نیاز ثبت نام دانشگاه باشکنت

  • اسکن پاسپورت
  • اسکن عکس 3*4
  • نتایج آزمون
  • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
  • ریز نمرات دوره دبیرستان به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی

مزیت های دانشگاه باشکنت ترکیه

کلام آخر

دانشگاه باشکنت علاوه بر برنامه‌های تحصیلی متنوع دارای امکانات پژوهشی و کمک‌های آموزشی منحصر به فرد، به یک جایگاه برگزیده برای متقاضیان تبدیل شده است. در واقع این دانشگاه فرصت عالی را در اختیار دانشجویان برای تحصیل در رشته‌های مختلف قرار می‌دهد.

اگر شما به دنبال یک دانشگاه عالی در ترکیه هستید، دانشگاه باشکنت می‌تواند گزینه مناسبی برای شما عزیزان باشد. چراکه این دانشگاه با بالاترین استانداردها در بخش آموزش و پرورش همینطور خدمات، برای شما دانشجویان فرصتی عالی برای رشد فردی و حرفه ای فراهم می‌کند.هم چنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و دریافت پاسخ سوالات خودتان با مشاورین ست اسکول در ارتباط باشید.

مجموعه ها مقالات

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*