شرایط تحصیل در ترکیه دبیرستان + فرصتی استثنائی!

تحصیل در دبیرستان های ترکیه

ترکیه مقصد مناسبی برای مهاجرت ایرانیان و دیگر افراد می‌باشد.شرایط آب و هوایی معتدل و امکانات تفریحی،شرایط آموزشی و پژوهشی در این کشور موجب شده تا تعداد زیادی از افراد برای زندگی و کار و تحصیل این کشور را برای ادامه زندگی انتتخاب کنند.

شما بعد از تحصیل در مدارس این کشور می‌توانید به راحتی به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر و مورد تایید جهانی بپردازید.برای تحصیل دانش آموزان در ترکیه ابتدا باید ویزای تحصیلی را اخذ نمایید.در مدارس و دبیرستان‌های ترکیه هم به زبان انگلیسی و هم به زبان ترکی می‌توانید تحصیل کنید.

پس داشتن یکی از مهارت‌های زبان الزامی می‌باشد.برای ورود به مدارس ترکیه نیاز با پاسپورت معتبر می‌باشد.مانند ایران مدارس به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم بندی می‌شوند. در ادامه این مقاله قصد داریم در رابطه با شرایط تحصیل در ترکیه صحبت کنیم.با ما همراه باشید.

تحصیل در ترکیه

شرایط عمده تحصیل در دبیرستان ترکیه چگونه است؟

برای تحصیل در ترکیه باید شرایط لازم را داشته باشید مانند شرایط سنی،مهارت زبان و شرایط ثبت نام مدارس.در ادامه شما را با این شرایط آشنا خواهیم کرد:

شرایط سن

برای دوره ابتدایی کودکان باید بین 6-11 سال سن داشته باشند.برای دوره راهنمایی دانش آموزان باید بین 12-14 سال داشته باشند.برای دبیرستان دانش آموزان باید بین 15-18 سال داشته باشند.

مهارت‌های زبان

در ترکیه زبان اصلی آموزش زبان قالب کشور که ترکی می‌باشد است.بنابراین،داشتن آشنایی ابتدایی زبان ترکی برای برقراری ارتباط موثر با معلمان و همکلاسی‌ها الزامی می باشد.برخی از مدارس بین المللی ممکن است آموزش به زبان انگلیسی یا سایر زبان‌های خارجی ارائه دهند،اما تسلط به زبان ترکی همچنان ترجیح داده می‌شود.

شرایط ثبت نام در دبیرستان

برای ثبت نام در مدرسه یا دبیرستان در ترکیه،داوطلبان می بایست به نزدیک‌ترین اداره آموزش و پرورش یا دفاتر مربوطه مراجعه کنند.دواطلبان باید مدارک مورد نیاز را آماده کنند مانند:شناسنامه،گذرنامه و اجازه اقامت (در صورت نیاز).برخی از مدارس ممکن است به مدارک اضافی مانند سوابق واکسیناسیون یا رونوشت تحصیلی از مدرسه قبلی خود نیز نیاز داشته باشند.

مزایای تحصیل دردبیرستان ترکیه چیست؟

 • کیفیت عالی سطح آموزشی:دبیرستان‌های ترکیه از نظام آموزشی قوی و با کیفیتی برخوردار می‌باشند.
 • هزینه های پایین :شهریه دبیرستان های ترکیه در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی و آمریکا بسیار کمتراست.
 • فرصت یادگیری زبان ترکی: تحصیل در دبیرستان‌های ترکیه فرصتی عالی برای یادگیری زبان ترکی استانبولی است.
 • آشنایی با فرهنگ جدید: تحصیل در دبیرستان‌های ترکیه فرصتی برای آشنایی با فرهنگ غنی و تاریخ ترکیه است.
 • آمادگی برای ورود به دانشگاه:تحصیل در دبیرستان‌های ترکیه دانش آموزان را برای ورود به دانشگاه‌های معتبر این کشور آماده می‌کند.

دبیرستان ها در ترکیه به چند نوع تقسیم می شوند؟

 • دبیرستان های دولتی :این دبیرستان‌ها بدون هزینه و رایگان اند و برای تحصیل در این مدارس ملزم به دادن هزینه نخواهید بود.
 • دبیرستان های خصوصی: این دبیرستان‌ها مانند ایران دولتی نیستند و شهریه دارند و توسط بخش خصوصی اداره می‌شوند و برای ورود به این مدارس باید شهریه بپردازید.
 • دبیرستان های امام خطیبی :این دبیرستان‌ها علاوه بر دروس عمومی،دروس دینی نیز ارائه می‌دهند و از مدارس اسلامی محسوب می‌شود. برای کسانی که به مسائل دینی علاقه دارند این مدارس تاسیس شده است.
 • دبیرستان های فنی و حرفه ای :این دبیرستان‌ها دانش آموزان را برای کسانی که علامند به کارهای فنی هستند شرایط را مهیا کرده است.

مراحل پذیرش در دبیرستان ترکیه

 • مشخص کردن و انتخاب دبیرستان مورد تحصیل مهم ترین گام برای ادامه تحصیل در این کشور می‌باشد و باعث می‌شود شما دچار سردرگمی نشوید.
 • در صورت وجود آزمون ورودی مدارس در این آزمون شرکت نمایید.
 • دریافت مدرک ترکی استانبولی که اگر قصد ادامه زندگی این کشور را دارید برای شما مفید خواهد بود.
 • قبل از ورود به خاک ترکیه می‌توانید مدارک را برای مدرسه مورد نظر ارسال کنید.
 • دریافت برگه پرش و ثبت نام برای ادامه مراحل
 • اخذ ویزا بعد از انجام تمام مراحل

دبیرستان های نرکیه

سخن پایانی

در این مقاله در رابطه با شرایط تحصیل در ترکیه صحبت کردیم.گفتنی است که برای تحصیل در ترکیه لازم است از مشاوران و متخصصان در این زمینه راهنمایی بگیرید.قبل از رفتن به ترکیه تحقیقات لازم را راجب مدرسه و دبیرستان مورد نظر انجام دهید.همچنین باید به زبان استانبولی مسلط شوید؛زیرا کار و مکالمات برای شما آسان تر خواهد شد.

مجموعه ها مقالات

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*