تحصیل در ترکیه بدون آزمون یوس

تحصیل در ترکیه

یکی از دغدغه‌های افرادی که به دنبال مهاجرت هستند همیشه آزمون‌هایی است که در پیش دارند که بسیار سخت و نیازمند زمان و همچنین تلاش‌های مستمر برای قبولی دارد. یکی از آزمون‌هایی که برای تحصیل در ترکیه می‌خواهد آزمون یوس است که شما برای پذیرش در دانشگاه‌های ترکیه باید این آزمون را قبول شوید. این آزمون که نسبتا آزمون سختی هم می‌باشد یکی از دغدغه‌های افرادی است که قصد مهاجرت تحصیلی و همچنین گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های ترکیه به خصوص دانشگاه‌های دولتی ترکیه را دارند است. البته برخی از دانشگاه‌های ترکیه نیاز به آزمون یوس ندارد و شما می‌توانید بدون داشتن و گذارندن این آزمون برای ترکیه اقدام کنید که ما در این مقاله به بررسی دانشگاه‌هایی که نیازمند به آزمون یوس ندارند می‌پردازیم. پیشنهاد می‌شود تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

تحصیل در ترکیه بدون آزمون

یکی از ملاک‌های مهم دانشگاه‌های ترکیه در پذیرش دانشجویان خود آزمون‌هایی است که از آنها می‌گیرد. یکی از آزمون‌هایی که دانشجویان از طریق آن می‌توانند به دانشگاه‌های دولتی و برخی از دانشگاه‌های مطرح خصوصی وارد شوند. آزمون یوس است یا ست یا ای سی تی است. این آزمون‌ها شامل موضوعات مختلفی هستند که باید افراد بتواند بین 80 تا 100 نمره را در این آزمون‌ها دریافت کنند که این آزمون‌ها معمولا سوالات ریاضی و هندسه و همچنین سوالات تست هوش دارند که افراد برای انجام این سوالات باید به زبان ترکی استانبولی مسلط باشند و این آزمون به نوعی یک آزمون زبان ترکی استانبولی است که دانشگاه‌ها به داشتن این مدرک برای پذیرش نیاز دارند. از سمت دیگر به دلیل تقاضای بالای دانشجویان برای پذیرش مقاطع مختلف یکی از ملاک‌هایی که دانشجویان باهم سنجیده می‌شوند آزمون یوس است و باقی آزمون‌ها است و در کنار آزمون یوس آزمون ست است که یک آزمون همانند آزمون آیلتس است که به دو شکل جنرال و همچنین موضوعی گرفته می‌شود. این آزمون شامل تست‌های ریاضی و رایتینگ و لیسنینگ است و همچنین سوالات مخصوص به رشته‌ای که علاقه به تحصیل در آن را دارید و شما حتما باید به سوالات مخصوص به خودشان را جواب دهید.

برای تحصیل بدون نیاز به آزمون یوس, معمولا کمتر دانشگاه‌هایی هستند که آزمون بدون ازمون پذیرش دانشجو کنند معمولا دانشگاه‌های خصوصی هستند که نیاز مبرمی شما به آزمون‌های ورودی ندارید که این دانشگاه‌ها هم از رتبه علمی خوبی برخوردار هستند ولی هزینه و همچنین شهریه بسیار بالایی دارند که نیازمند تمکن مالی خوب شما است و اگر شما به دنبال دریافت کمک هزینه و همچنین پذیرش دانشگاه‌های دولتی هستید بهتر است که آزمون‌های ورودی برای دانشگاه‌های ترکیه را بدهید تا از رقابت میان دانشجویان خارجی عقب نمانید.

تحصیل در ترکبه

شرایط پذیرش دانشگاه‌های ترکیه بدون آزمون

ملاک دیگر برای پذیرش دانشجو در دانشگاه‌هایی که آزمون ورودی نمی‌گیرند معدل افراد است که باید حداقل معدل را داشته باشند تا بتواند پذیرش دانشگاه را دریافت کنند که به جتی آزمون یوس و ست از معدل دیپلم برای سنجش استفاده می‌کنند که دانشگاه‌ها معمولا با بررسی ریز نمرات مقطع قبلی برای کارشناسی مقطع دیپلم و برای ارشد مقطع کارشناسی و برای دکتری هم مقطع ارشد را بررسی می‌کنند و همجنین مدارک شما هم باید کامل باشد و تمام گواهی‌های تحصیلی را به دانشگاه ارائه دهید تا به مشکلی از بابت مدرک نخورید.

دانشگاه‌های بدون ازمون ترکیه

دانشگاه قاضی:

یکی از دانشگاه‌های بزرگ انکارا که رنک بالایی هم دارد و همچنین مدرک این دانشگاه هم مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران است. یکی از دانشگاه‌های معتبری است که بدون آزمون ورودی دانشجویان خود را انتخاب می‌کنند.

دانشگاه فنی خاورمیانه:

یکی دیگر از دانشگاه‌های برتر ترکیه بین 500 تا 550 رنک دنیا است که نیازی به آزمون ندارد.

و همچنین دانشگاه‌های ساکاریا، ارجیس، کوجالی، پاموک و…. از جمله دانشگاه‌هایی هستند که شما می‌توانید بدون داشتن آزمون یوس در آنها پذیرش بگیرید.

تحصیل در ترکیه

جمع بندی

در این مقاله سعی شد که به بررسی پذیرش دانشگاه‌های ترکیه بدون آزمون یوس بپردازیم و آنها را با هم بررسی کردیم و شرایط آنها را هم مشاهده کردید. همچنین در رابطه با شرایط تحصیل در دانشگاه‌های بدون آزمون هم صحبت کردیم. شما برای داشتن اطلاعات بیشتر برای پذیرش بدون آزمون می‌توانید با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد. اگر سوال یا ابهامی دارید می‌توانید در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید.

مجموعه ها مقالات

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*