بهترین دانشگاه ترکیه + بررسی تخصصی رشته‌های مختلف

بهترین دانشگاه ترکیه

دانشگاه‌های ترکیه به لحاظ سطح آموزشی کیفیت بسیار بالایی دارند و در سطح بین المللی رتبه بالایی را برخوردارند. افراد زیادی به خصوص از ایران سالانه متقاضی تحصیل در ترکیه هستند. دانشگاه‌های بسیاری در ترکیه تاسیس شده که شما هم می‌توانید با آزمون و هم بدون آزمون در این دانشگاه‌ها مشغول به تحصیل شوید. در ادامه به طور مفصل راجع به این دانشگاه‌ها توضیح خواهیم داد.

معرفی بهترین دانشگاه ترکیه

دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ در سال 1993 به عنوان یک دانشگاه غیر دولتی در شهر استانبول تاسیس شد. هدف اصلی از تاسیس دانشگاه کوچ ایجاد فضای علمی راحت و آسوده برای تحصیل متقاضیان بومی و بین المللی بوده است. داوطلبان می‌توانند در رشته‌های پزشکی، مدیریت بازرگانی و اقتصاد، علوم انسانی، هنر، علوم مهندسی و فنی، علوم فیزیک، علوم اجتماعی و مجموعه گروه علوم پزشکی این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند.

دانشگاه سابانچی

دانشگاه سابانچی یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور ترکیه است که  بیش از 240 دانشجوی مشغول تحصیل در رشته‌های تجارت و اقتصاد، علوم انسانی، هنر، علوم فیزیک و علوم کامپیوتر دارد. رشته‌های علوم مهندسی و فنی و علوم اجتماعی رشته‌های تحصیلی ارائه شده می‌باشد. این دانشگاه با دارا بودن 4201 داوطلب در حال تحصیل در مقطع کارشناسی از بهترین دانشگاه‌های کشور ترکیه برای بورسیه های تحصیلی عالی می‌باشد.

دانشگاه بیلکنت

دانشگاه بیلکنت یک دانشگاه خصوصی است  و در شهر آنکارا قرار دارد. زبان تحصیل در این دانشگاه انگلیسی و دارای رشته‌های علوم انسانی، هنر، تجارت و اقتصاد، مهندسی و فنی، فناوری اطلاعات، علوم کامپیوتر و علوم اجتماعی است. دانشگاه بیلکنت به عنوان قطب فعالیت‌های دانشگاهی، اجتماعی و فرهنگی شهر آنکارا در رتبه سوم بهترین دانشگاه ترکیه قرار گرفته است. دانشگاه بیلکنت با پردیس دانشگاهی فوق العاده و با نشاط کلیدهای موفقیت در آینده را برای متقاضیان مشغول تحصیل روشن کرده است.

دانشگاه استانبول

دانشگاه استانبول که در سال 1453 میلادی تاسیس شده است از بهترین‌های ترکیه می‌باشد. در حال حاضر این دانشگاه دارای 22 کالج و بیش از 50000 متقاضی مشغول تحصیل است. دانشگاه استانبول از بهترین دانشگاه دندانپزشکی ترکیه و پزشکی برای متقاضیان بین المللی است. از دیگر رشته‌های تحصیلی این دانشگاه رشته‌های علوم اجتماعی، علوم پزشکی، علوم انسانی، تجارت و اقتصاد، مهندسی و فنی، علوم کامپیوتر و فناوری می‌باشد.

دانشگاه استانبول

دانشگاه آتلیم

دانشگاه آتلیم از دانشگاه‌های قدیمی وخصوصی در ترکیه است که در سال 1996 در شهر آنکارا تاسیس شده است. این دانشگاه در رتبه بندی علوم فیزیک Times Higher Education (THE) رتبه 2 در میان دانشگاه‌های کشور ترکیه را به خود اختصاص داده است. دانشگاه آتیلیم با دارا بودن کیفیت آموزشی مطابق با استانداردهای اروپایی از بهترین دانشگاه‌های کشور ترکیه محسوب می‌شود. رشته‌های تحصیلی این دانشگاه شامل اقتصاد و تجارت، مدیریت، علوم انسانی، هنر، رشته های مهندسی و فنی، علوم کامپیوتر و فناوری، علوم اجتماعی و علوم فیزیک است.

دانشگاه بوغازیچی

دانشگاه بوغازیچی اولین و برترین دانشگاه آمریکایی می‌باشد که در خارج از کشور ایالات متحده آمریکا تاسیس شده است. در سال 1971 این دانشگاه به کشور ترکیه انتقال داده شده است. دانشگاه بوغازیچی شامل 6 کالج و 6 موسسه تحصیلات تکمیلی است. رشته‌های تحصیلی این دانشگاه شامل رشته‌های علوم انسانی، علوم زیستی، علوم فیزیک، علوم اجتماعی و هنر می‌باشد. دانشگاه بوغازیچی دارای 437 عضو هیئت علمی تمام وقت، 82 مدرس، 88 مدرس خارجی و 266 دستیار پژوهشی می باشد.

دانشگاه حاجت تپه

دانشگاه حاجت تپه یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور ترکیه برای تحصیل علوم پزشکی به شمار می رود. این دانشگاه دولتی که در شهر آنکارا واقع شده است، دارای کالج پزشکی معتبر و از بهترین دانشگاه دندانپزشکی ترکیه است. دانشگاه حاجت تپه بیش از 150 برنامه مقطع کارشناسی و 200 برنامه مقطع کارشناسی ارشد را به متقاضیان ارائه می‌دهد. رشته‌های تحصیلی این دانشگاه شامل رشته‌های علوم پزشکی، علوم انسانی، هنر، زیست شناسی، تجارت و اقتصاد، مهندسی و فنی، فناوری و علوم کامپیوتر و علوم اجتماعی می‌باشد.

دانشگاه فنی خاورمیانه

دانشگاه فنی خاورمیانه که در سال 1956 تاسیس شده است از بهترین دانشگاه‌های کشور ترکیه برای بورسیه می‌باشد. این دانشگاه دارای رشته‌های تخصصی علوم طبیعی و علوم اجتماعی است. دانشگاه فنی خاورمیانه با بیش از 120000 فارغ التحصیل و 107 رشته در مقطع تحصیلات تکمیلی و 69 رشته در مقطع دکترا از دانشگاه‌های برجسته و پیشرو ترکیه محسوب می‌شود. از رشته‌های تحصیلی این دانشگاه می‌توان به رشته‌های علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم کامپیوتر، زیست شناسی، تجارت و اقتصاد و هنر اشاره کرد. تاکنون بیش از 863 کنسرت، نمایشگاه و رویدادهای فرهنگی و ورزشی و هنری در این دانشگاه برگزار شده است..

دانشگاه TOBB که یک دانشگاه خصوصی و جوان در ترکیه است در سال 2003 تاسیس شده است. عمده شهرت این دانشگاه به واسطه رشته هوش مصنوعی و متقاضیانی است که در این رشته مشغول به تحصیل هستند.

تحصیل در دانشگاه های ترکیه

پایان بندی

امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد و با دید باز راجع به دانشگاه‌ها اقدام به مهاجرت تحصیلی به ترکیه را داشته باشید. سعی کنید در پروسه اپلای از تیم و مشاوره حرفه ای کمک بگیرید تا از صرف وقت و هزینه بیهوده جلوگیری شود و به بهترین نحو اپلای شما عزیزان انجام گیرد.

مجموعه ها مقالات

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*