شرایط تحصیل در ترکیه پزشکی + مسیری هموار با

تحصیل در رشته پزشکی در ترکیه

رشته پزشکی در همه جای دنیا جزو بهترین و تاپ ترین رشته ها محسوب می‌شود.در واقع رویای خیلی از افراد تحصیل در این رشته می‌باشد که قبولی در این رشته نیازمند تلاش فراوان و کسب نمرات و آزمون‌های کنکور دشوار است.بسیاری از افراد به دلیل شرایط سخت پذیرش و شهریه بالا در این رشته خصوصا ایرانیان داوطلب هستند برای تحصیل پزشکی به ترکیه مهاجرت کنند.

به دلیل این که دانشگاه‌های معتبر و سطح آموزش در کشور ترکیه بالا می‌باشد و داوطلبان زیادی را جذب خود کرده است.رشته پزشکی در ترکیه شهرت جهانی پیدا کرده است.همکاری علمی دانشگاه‌های پزشکی ترکیه با دانشگاه‌های معتبر جهانی و بهره گیری از استادان بین‌المللی از آمریکا و اروپا باعث شده است تا دانشجویان در اجرای پروژه‌های مشترک با دانشگاه‌های برتر بین‌المللی از سطح بالایی از آموزش با کیفیت برخوردار شوند و بار علمی پزشکی در دانشگاه‌ها چشم گیر می‌باشد.

دانشگاه‌های ترکیه رنک بالایی را به خود اختصاص داده اند.در این بخش از مقاله در مورد تحصیل در ترکیه و رشته هایی مانند پزشکی و مزیت های آن برای شما صحبت خواهیم کرد.

رشته پزشکی در ترکیه

تحصیل پزشکی در ترکیه چه مزیتی دارد؟

کیفیت عالی سطح آموزشی

دانشگاه‌های پزشکی ترکیه از رتبه و رنکینگ بالایی برخوردارند و بسیاری از آنها از برنامه های درسی اروپایی پیروی می‌کنند و شما بعد از فارغ التحصیلی می‌توانید به کشورهای دیگر نیز برای کار و زندگی مهاجرت کنید.

هزینه های مقرون به صرفه

شهریه دانشگاه‌های پزشکی ترکیه در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار پایین تر است و شرایط برای شما بهتر فراهم خواهد بود.

امکان کار حین تحصیل

دانشجویان می‌توانند تا 20 ساعت در هفته کار کنند. بنابراین هزینه‌های تحصیل و معیشت خود را می‌توانید از این طریق تامین کنید.

فرصت های شغلی مناسب

فارغ التحصیلان پزشکی از دانشگاه‌های ترکیه در داخل و خارج از کشور فرصت‌های شغلی مناسبی دارند.شما بلافاصله بعد از اتمام تحصیل خود می‌توانید در کشور دلخواه مشغول به کار شوید.

عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی

تحصیل در رشته پزشکی در ترکیه به زبان ترکی استانبولی امکان پذیر است و شما نیاز به مدارک زبان انگلیسی ندارید.البته به هردو زبان امکان تحصیل در کشور ترکیه می‌باشد.

شرایط آب و هوایی و فرهنگی مناسب

ترکیه کشوری با آب و هوای مدیترانه ای و فرهنگ غنی و مدرن است.جاذبه‌های گردشگری و امکانات رفاهی در این کشور بسیار فراهم است.

شرایط تحصیل پزشکی در ترکیه با آزمون و بدون آزمون

برای ورود به دانشگاه‌های پزشکی در ترکیه می‌توانید با آزمون ورودی یا بدون آزمون ورودی شرکت کنید.آزمون ورودی برای شرکت در رشته پزشکی آزمون یوس است که برای سنجش دانش عمومی و استعداد داوطلبان برگزار می‌شود.آزمون‌ها به دو زبان ترکی وانگلیسی برگزار می‌شود ولی شما بدون آزمون ورودی اما با پرداخت هزینه نیز می‌توانید در رشته پزشکی و در دانشگاه‌های خصوصی این کشور شرکت کنید.

دانشگاه های برتر پزشکی در ترکیه کدام اند؟

تعداد دانشگاه‌های ترکیه بسیار زیاد است و تمام دانشگاه‌ها شرایطی عالی را برای دانشجویان فراهم کرده اند اما در رشته پزشکی برخی از دانشگاه‌ها در دسته بندی عالی ترین‌ها قرار می‌گیرند که در ادامه با رتبه جهانی و رنکینگ بین المللی آنها آشنا خواهید شد

 • دانشگاه حاجت تپه:رتبه 401-500 در رتبه بندی جهانی QS
 • دانشگاه استانبول:رتبه 501-510 در رتبه بندی جهانی QS
 • دانشگاه آنکارا:رتبه 591-600 در رتبه بندی جهانی QS
 • دانشگاه اژه:رتبه 801-1000 در رتبه بندی جهانی QS
 • دانشگاه دوکوز ایلول:رتبه 1001+ در رتبه بندی جهانی QS

مراحل اخذ پذیرش برای رشته پزشکی در ترکیه چگونه است ؟

 1. انتخاب دانشگاه و رشته تحصیلی
 2. ثبت نام در آزمونYOS یا SATیا AST برای دانشگاه‌های دولتی و فاقد شهریه
 3. دریافت مدرک زبان ترکی استانبولی و یا ارائه مدرک زبان معتبر
 4. ارسال مدارک به دانشگاه
 5. دریافت پذیرش از دانشگاه
 6. اخذ ویزا

مدارک ثبت نام دردانشگاه های ترکیه

 • اصل و کپی آخرین مدرک تحصیلی و ترجمه رسمی آن که به تأیید دفتر اسناد رسمی در کشور ترکیه ارسال شده باشد و اصل آن هنگام ثبت نام تحویل دانشگاه داده می‌شود.
 • اصل و کپی کارنامه ریز نمرات و ترجمه رسمی آن که به تأیید دفتر اسناد رسمی در ترکیه
 • ارائه نتایج آزمون “YOS” و یا آزمون‌های بین‌المللی”SAT” یا “ACT”
 • ارائه مدارک زبان معتبر ترکی و یا انگلیسی
 • انگیزه‌نامه (اختیاری)
 • ارائه پاسپورت و اطلاعات هویتی

دانشجویان پزشکی

نتیجه گیری

برای ورود به دانشگاه‌های معتبر ترکیه و تحصیل در رشته پزشکی و محقق ساختن رویای خود و آینده ای روشن بهتر است برای مراحل و اخذ پذیرش دانشگاه از موسسات حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید و اپلای در دانشگاه مقصد را سریع تر انجام دهید.

مجموعه ها مقالات

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*