شانس قبولی در بورسیه ترکیه چقدر هست؟ + شرایط جدید

شرایط دریافت بورسیه ترکیه

دولت ترکیه به طور سالانه برای جذب و حمایت از دانشجویان خارجی بورسیه‌های جذابی را در نظر می‌گیرد. بورسیه تحصیلی ترکیه یک فرصت بسیار عالی برای تحصیل رایگان در رشته‌های بسیار خوبی مانند پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، رشته‌های مهندسی و علوم پایه می‌باشد.

ترکیه بهترین شرایط تحصیل را برای تمامی افراد سراسر جهان به خصوص ایرانیان دارد و از کیفیت تدریس بالا و نظام آموزشی بسیار قوی برخوردار است. از طرفی هزینه تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی ترکیه بسیار مناسب می‌باشد.در این مقاله قصد داریم در رابطه با شانس قبولی در بورسیه ترکیه و ادامه ی تحصیل در ترکیه با بورسیه صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

چگونه شانس قبولی در بورسیه ترکیه پیدا کنیم؟

با توجه به شرایط بسیار خوبی که دانشگاه‌های ترکیه برای تحصیل تمامی افراد فراهم کرده است، ممکن است این سوال برای شما نیز به وجود بیاید که چگونه می‌توانیم شانس قبولی خود را در دریافت بورسیه ترکیه افزایش دهیم؟ نکته مهمی که وجود دارد این است که در اخذ بورسیه ترکیه محدودیت خاصی وجود ندارد و شانس قبولی آن در مقاطع مختلف تحصیلی وجود دارد.

از مهم‌ترین چیزهایی که سبب افزایش شانس قبولی بورسیه ترکیه می‌شود، این است که متقاضیان، رزومه تحصیلی قوی از خود ارائه دهند.داوطلبانی که دارای یک رزومه کامل و پربار هستند می‌توانند در هر مقطع تحصیلی و هر رشته‌ای که می‌خواهند بورسیه دریافت کنند. با توجه به آن که تحصیل در ترکیه با اخذ بورسیه رایگان و کم هزینه می‌باشد، افراد زیادی برای دست یافتن به آن در حال تلاش و رقابت با یکدیگر هستند.

بنابراین باید در نظر داشته باشید که هر چه در این زمینه قوی و باهدف‌تر عمل کنید و یک رزومه تحصیلی کامل‌تر و بهتری داشته باشید؛ شانس قبولی شما در دریافت بورسیه ترکیه بیشتر می‌شود.

مزیت های بورسیه ترکیه

دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه دارای چه شرایطی است؟

همانطور که گفته شد برای آن که شانس قبولی شما در دریافت بورسیه ترکیه بیشتر شود، باید از یک سری قوانین پیروی کنید. با توجه به آن که رقابت متقاضیان برای دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه زیاد است، ممکن است شانس تمامی افراد برای کسب آن به نسبت پایین بیاید. بنابراین باید حتما شرایط تعیین شده را برای افزایش شانس قبولی بورسیه در نظر داشت.

همانطور که اشاره شد یکی از اصلی‌ترین شرایط داشتن یک رزومه پربار و قوی می‌باشد. افرادی که برای دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه اقدام می‌کنند، باید دارای معدل بالایی باشند‌. در واقع داشتن معدل بالا نه تنها در ترکیه بلکه در سایر کشورها نیز از اولین و مهم‌ترین شرط‌ها به حساب می‌آید.

شرط دیگری که وجود دارد این است که با توجه به رشته و مقطع تحصیلی، احتمال قبولی افراد برای دریافت بورسیه متفاوت می‌شود. پس باید تمامی احتمالات را در نظر بگیرید و برنامه‌ریزی داشته باشید و از این طریق شانس خود را برای دریافت بورسیه افزایش دهید. از شرایط دیگر دریافت بورسیه این است که افراد حتما باید مقطع تحصیلی قبل را گذرانده باشند و مدرک تحصیلی آن دوره را دریافت کرده باشند. مثلا برای دریافت بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد حتما باید مدرک کارشناسی را داشته باشند.

گفتنی است با توجه به رزومه ارائه شده مقطع تحصیلی و همچنین دانشگاه محل تحصیل بورسیه‌ای که به متقاضیان تعلق می‌گیرد؛ دارای مبلغی متفاوت است و همچنین مزایای آن برای افراد مختلف متفاوت می‌شود. مثلا فردی با توجه به شرایطی که دارد می‌‌تواند بدون پرداخت شهریه به شکل رایگان در دانشگاه مورد نظر خود به تحصیل بپردازد و فردی دیگر با توجه به نوع بورسیه شامل درصد تخفیف برای ادامه تحصیل خود می‌شود.

مدارک لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی

متقاضیانی که قصد دریافت بورسیه تحصیلی را دارند؛ باید شرایط ذکر شده را در نظر گرفته و از آن پیروی کنند. برای آن که شانس قبولی در بورسیه ترکیه افزایش یابد باید شما تمامی مدارک لازم را جمع آوری کرده باشید و آن را به مسئولان مربوطه ارائه دهید. در ادامه این مدارک را برای شما ذکر می‌کنیم.

  • ارائه تمامی مدارک تحصیلی مثل مدرک دوره راهنمایی، پیش دانشگاهی، دیپلم و در صورت نیاز کارشناسی
  • ارائه ریز نمرات تمامی دوره‌های تحصیلی
  • ارائه عکس ۳ در ۴ به تعداد مورد نیاز
  • ارائه عکس کارت ملی و شناسنامه
  • داشتن پاسپورت با مدت اعتبار کافی
  • ارائه اصل مدرک کارشناسی و ارشد به همراه ریز نمرات
  • ارائه یک رزومه قوی و کامل
  • ارائه مدرک زبان مورد تایید سازمان اعطای بورسیه
  • ارائه توصیه‌نامه تحصیلی
  • ارائه مدارک مربوط به کسب افتخارات بزرگ تحصیلی، هنری، علمی و پژوهشی در صورت وجود

آیا ایرانیان نیز می‌توانند از بورسیه تحصیلی ترکیه استفاده کنند؟

با توجه به شرایط تحصیلی بسیار عالی که کشور ترکیه فراهم کرده است؛ داوطلبان بسیاری از کشورهای مختلف قصد دریافت بورسیه این کشور را دارند. داوطلبان ایرانی نیز تمایل به تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه را دارند و ممکن است این سوال برای شما هم به وجود آمده باشد که این شرایط برای ایرانیان نیز فراهم است یا خیر؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که بله شرایط دریافت بورسیه ترکیه برای تمامی دانشجویان فراهم می‌باشد و داوطلبان ایرانی را نیز شامل می‌شود و دولت ترکیه برای آن ظرفیت محدودی را مشخص نکرده است. بنابراین هر چه شرایط لازم را بیشتر دارا باشید و رزومه تحصیلی شما کامل‌تر باشد؛ امکان قبولی شما برای دریافت بورسیه ترکیه بیشتر می‌شود.

شرایط لازم برای دریافت بورسیه ترکیه

سخن پایانی

در این مقاله در رابطه با شرایط افزایش شانس قبولی در بورسیه ترکیه صحبت کردیم. همانطور که گفته شد کشور ترکیه و دریافت بورسیه تحصیلی آن دارای مزایای بسیاری می‌باشد و متقاضیان زیادی را از سرتاسر جهان به خود جلب کرده است.

کشور ترکیه شرایطی را فراهم کرده است که دانشجویان خارجی خود به طور رایگان در کلاس‌های آموزش زبان ترکی شرکت کنند و همچنین به آنها خوابگاه‌های دانشجویی با امکانات کامل می‌دهد. از طرفی مبلغی را به عنوان کمک هزینه به تمامی دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف اعطا می‌کند. با توجه به شرایط ذکر شده افراد بسیاری درصدد کامل کردن رزومه خود هستند تا بتوانند بورسیه این کشور را دریافت کنند.

مجموعه ها مقالات

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*