تحصیل زبان انگلیسی در ترکیه + مزایا و معایب

تحصیل زبان انگلیسی در ترکیه

رشته زبان انگلیسی یک رشته محبوب و کاربردی در کشورهای انگلیسی زبان و غیر انگلیسی زبان می‌باشد و افراد می‌توانند با هدف‌های مختلفی وارد این دنیای زیبا شوند. دانشگاه‌های دولتی و خصوصی در ترکیه وجود دارند که افراد می‌توانند در این دانشگاه‌ها به تحصیل رشته زبان انگلیسی بپردازند. زبان انگلیسی در دوره کارشناسی شامل ادبیات انگلیسی، آموزش زبان انگلیسی و مترجمی زبان انگلیسی می‌باشد. هر کدام از این رشته‌ها در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به شاخه‌های دیگری تقسیم شده و تخصصی‌تر می‌شوند. در این مقاله قصد داریم با شرایط تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی و مزایا و معایب آن آشنا شوید. با ما همراه باشید.

شرایط پذیرش رشته زبان انگلیسی در ترکیه

لازم است بدانید برای تحصیل در رشته زبان انگلیسی در کشور ترکیه، نیاز است که پیش زمینه دانش زبانی داشته باشید. اکثر دانشگاه‌های ترکیه برای پذیرش دانشجویان رشته زبان انگلیسی از متقاضیان یک مدرک معتبر زبان انگلیسی مانند تافل یا آیلتس دریافت می‌کنند.

بنابراین اولین شرط پذیرش در رشته زبان انگلیسی در ترکیه داشتن مدرک زبان است. از مدارک دیگر مورد نیاز برای ثبت نام در این رشته می‌توان به مدرک دیپلم دوره متوسطه، سوابق تحصیلی، ترجمه رسمی کلیه مدارک به زبان ترکی استانبولی یا انگلیسی، مهارت در زبان انگلیسی یا ترکی، مدارک شناسایی فرد متقاضی، عکس سه در چهار فرد متقاضی و کپی پاسپورت معتبر اشاره کرد.

برخی از دانشگاه‌ها شرایط مختلفی مانند آزمون ورودی و حداقل نمره مربوط به آن را دارند که شما می‌توانید با توجه به دانشگاه انتخابی خود و پرس و پرس و جو در رابطه با شرایط دقیق آن دانشگاه با آن شرایط آشنا شود.

مزیت های تحصیل زبان انگلیسی در ترکیه

معرفی دانشگاه‌هایی که زبان انگلیسی را تدریس می‌کنند‌

دانشگاه‌های بسیاری در ترکیه در مقاطع مختلف زبان انگلیسی را تدریس می‌کنند، اما با توجه به رتبه‌بندی‌های انجام شده در سال‌های اخیر می‌توان به ترتیب دانشگاه بغازچی، کوچ، بیلکنت، بیلگی و حاجت تپه را معرفی کرد.

بررسی مزایا و معایب تحصیل زبان انگلیسی در ترکیه

همانطور که گفته شد زبان انگلیسی یکی از رشته‌های محبوب و پرطرفدار دانشگاه‌های ترکیه است دارای مزایا و معایبی می‌باشد. در ادامه قصد داریم به بررسی‌ آن بپردازیم.

مزایای تحصیل زبان انگلیسی در ترکیه

هزینه مقرون به صرفه

لازم است بدانید هزینه تحصیل یک دوره زبان ترکی در هفته حدود ۱۲۹ دلار آمریکا خواهد بود. اما دوره زبان انگلیسی به طور متوسط حدود ۱۷۱ دلار آمریکا هزینه دارد. با مقایسه این دو قیمت می‌توانید نتیجه بگیرید که هزینه شرکت در یک دوره زبان انگلستان معادل ۴۲۳ دلار در هفته و در آمریکا ۴۵۰ دلار است.

دسترسی راحت و آسان

دوره‌های زبان انگلیسی در دانشگاه‌های خصوصی ترکیه هر هفته برگزار می‌شود و این به این معناست که شما می‌توانید در هر زمانی که برایتان مناسب است شروع به یادگیری کنید.

تعداد کم دانشجویان هر کلاس

در دوره‌های زبان انگلیسی تعداد زبان آموزان در هر کلاس حدود ۸ نفر می‌باشد که این تعداد در مقایسه با دوره‌های زبان مشابه در کشورهای دیگر بسیار کمتر است. همانطور که می‌دانید هر چه تعداد دانشجویان هر کلاس کمتر باشد، استاد توجه بیشتری را به دانشجویان می‌تواند نشان دهد.

معایب تحصیل زبان انگلیسی در ترکیه

نبودن دوره‌های تخصصی

به طور کلی تمامی دوره‌های زبان در ترکیه چه زبان انگلیسی چه زبان ترکی معمولا به صورت استاندارد و ساده بر افزایش مهارت زبان آموزان تاکید دارد. یعنی بیشتر تمرکز در قسمت واژگان، گرامر، مهارت خواندن، نوشتن و صحبت کردن دارد. بنابراین پیدا کردن دوره‌های تخصصی در ترکیه دشوار به نظر می‌رسد. همچنین دوره‌های تخصصی برای آمادگی در آزمون آیلتس و تافل نیز در ترکیه محدود است.

عدم تسلط کافی مردم ترکیه به زبان انگلیسی

لازم است بدانید تنها ۱۷ درصد از مردم ترکیه به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. بنابراین نمی‌توان این کشور را بهترین مکان برای تمرین و افزایش مهارت در زبان انگلیسی معرفی کرد.

سایر معایب

  • امکان کار در حین یادگیری زبان وجود ندارد
  • بدون ثبت نام در دانشگاه امکان شرکت در دوره‌های زبان برای دانشجویان وجود ندارد.

تحصیل در ترکیه

سخن پایانی

در این مقاله در رابطه با مزایا و معایب تحصیل زبان انگلیسی در ترکیه صحبت کردیم. همانطور که می‌دانید زبان انگلیسی یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین رشته‌های دانشگاهی در دانشگاه‌های بسیاری از کشورها به حساب می‌آید. تحصیل در رشته زبان انگلیسی در ترکیه می‌تواند برای شما فرصت یک تحصیل عالی و تداعی یک آینده درخشان را ایجاد کند. پیشنهاد می‌شود که برای شروع این مسیر حتما با مشاوران تخصصی ما مشورت کنید تا بتوانید مطمئن‌ترین و بهترین راه را انتخاب کنید.

مجموعه ها مقالات

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*